Jít k hlavnímu obsahu

Podcasty

Honza
Šéfové jsou kokoti
  • Jak (ne)být dobrý jen na Brno
    Díl 26 17 minut

    Jak (ne)být dobrý jen na Brno

    s Honzou Čajčíkem, barmanem a jedním z šéfů letního baru Na Brno Dobrý

    Honza vyznává paradoxy: sám je puntičkář (i když s rezervou), ale vřele doceňuje volnost a považuje ji určující vlastnost naší organizace. Jak se mu podařilo to skloubit, když šéfoval letnímu baru Na Brno Dobrý? A co znamená označení technický šéf? Dá se podle trampot s nákupem nabíječky poznat kvalita firemní struktury? Proč zvyšuje Honza hlas na své “zaměstnance”? A jsou všechny tyhle principy, podle který si to tu řídíme, dobrý jen na Brno, nebo úplně pro každého? Kdo se chce dozvědět víc o firmě, co se tak trochu šéfuje sama a o tom, co nás zachránilo po jarní vlně korony, ať neváhá a s chutí si pustí tenhle díl!

  • Jak (ne)vést volební kampaň v bar‪u‬
    Díl 25 17 minut

    Jak (ne)vést volební kampaň v bar‪u‬

    s Janem “Hanzem” Podlenou, velkým člověkem s malým dítětem v těle – a kandidátem na ještě většího šéfa.

    Je Hanz velký svými činy nebo tělesnými rozměry? A co pro velkého člověka znamená být malý boss? Navíc, jak sám říká, v tom “našem malém korporátu”? Hanz se spíš vnímá jako klaun, co pracuje pro tým, než jako šéf, ale zároveň se nebojí kandidovat na jednoho ze dvou hlavních bossů BKN. Možná proto, že mu to přijde jako ještě větší sranda. Když ale zrovna mluví vážně, má hlavu plnou vizí o týmu jako organické hmotě, o tom, jak nebýt žábou na prameni barových zdrojů a o revolucích i sociálních adaptacích. Jak funguje demokratická volba šéfa a barmanská volební kampaň? Vyhraje ten nejlepší? A je to Hanz?

  • Jak (ne)žít v noci
    Díl 24 20 minut

    Jak (ne)žít v noci

    s Dominikem Markem, stárnoucím upírem a doživotním barmanem BKN

    Život barmana a život upíra se sobě až nebezpečně podobají: všechno tak trochu na krev a nula denního světla. Jak se z toho nezbláznit, když už člověku není dvacet pět a nechce si do třiceti pořídit cirhózu? Jak fungovat stabilně a profesionálně, v řemesle založeném na nočním životě? Jaký vliv má cvičení, kolik dní absolutního nicnedělání potřebuje člověk po šňůře patnáctihodinových směn a jak motivovat sám sebe, aby se po letech nevytratil posun? Jeden ze služebně nejstarších – a pořád nejrychlejších – barmanů z Baru, který neexistuje, Dominik, se přišel podělit o svou moudrost, týkající se nejen umění přežít ve světle neonů. Těšte se na druhou a třetí vlnu, tentokrát ne korony, ale barmanské magie a taky, že se dozvíte, jak strašně dlouhý je řetězec činností, které předchází drinku postavenému před hosta na stůl – a proč stojí za to, nebýt ten vůl, co to pokazí.

  • Jak být barmanem do (ne)pohody
    díl 23 27 minut

    Jak být barmanem do (ne)pohody

    s Rudou Formanem, manažerem Baru, který neexistuje a barmanem tělem i duší

    Jaké to je být barmanem po více než dekádu? Jsou dnes ještě důležitá slova jako zbožíznalství, etiketa, servis, nebo jde o tradice co stojí v cestě pokroku? Anebo to není ani černé, ani bílé? O tom všem, a taky o devadesátkovém stylu šéfování, o tom, že když jsi manažer, tvými hosty se stanou kolegové barmani, anebo o tom, co to s tebou udělá, když v době koroní musíš místo šejkování Martini balit lahve do bublinkové folie, si budeme povídat s Rudou Formanem, jedním z našich nejzkušenějších barmanů i šéfů.

  • Jak (ne)vybrat toho nejlepšího
    Díl 22 20 minut

    Jak (ne)vybrat toho nejlepšího

    s Vendy Horčičkovou, HR psychoženou a spojovacím článkem Lidí z Baru

    Má smysl lhát u pohovoru o tom, že chodíte do fitka? Co znamená celistvý člověk? A může pobyt na východním Slovensku sloužit jako jediná uznatelná výmluva pro to, že někdo nenavštívil Bar a chce v něm pracovat? Se supersportovní Vendy probereme jak – a jestli vůbec – přenáší do svého HR šéfování touhu vítězit, proč to, co dělá, jako šéfování vlastně ani nevidí, a proč ji se mnou baví diskutovat, i když je to někdy hrozně, hrozně těžký.

  • Jak (ne)vymyslet drink pro všechny
    Díl 21 21 minut

    Jak (ne)vymyslet drink pro všechny

    s Martinem Hůlou, výkonným ředitelem Osmičky – brainhack drinku, co miluješ, nebo nenávidíš

    Prý stvořil drink, co chutná jak psí žrádlo – a podle jiných zase jako parádní kyselý čaj. Proč je důležitější, co to umí, než jak to chutná? A proč to nepřestat vylepšovat? Který čaj musel z kola ven a kolik n-acetyl-l-tyrosinu vám pomůže po těžké noci? Osmička 2.0 je tu a s ní spousta historek o šéfování globálním dodávkám surovin v době celosvětového lockdownu, o love/hate zpětných vazbách, o trablích s plněním plechovek a k tomu pár chemických vzorců a miligramů navíc. Pojďte se ponořit do osvěžující brainhack koupele!

  • Jak (ne)stvořit další eshop
    díl 20 22 minut

    Jak (ne)stvořit další eshop

    s Danem Enenklem, manažerem 4pokojů, videochefem a tvůrcem online tržiště NA DOMA DOBRÝ.

    Jak přenést pomyslnou řeznici Libušku z krámku do onlajnu? Co dělá dobrý eshop dobrým eshopem – luxusní zboží, běžné zboží, nebo oboje? A kde najdu nejlepší maso v kraji? Jestli vás zajímají odpovědi na tyhle otázky, a taky si lámete hlavu, jak s tím vším souvisí třeba reciprocita, zbožíznalství, youtuberství nebo obávaná Crohnova choroba, poslechněte si pořádně napěchovaný rozhovor se snílkem, out of the box myslitelem a mužem mnoha povolání Danem – a budete mít jasno!

  • Jak se stát (ne)spisovatelem
    Díl 19 25 minut

    Jak se stát (ne)spisovatelem

    Třiatřicet Honzových obličejů v jedné knize, je to málo, nebo moc? A je to ještě sebeshazování, nebo už narcisismus? A nebo jde o duchovní nauku? Kolikrát si vlastně Honza po sobě knihu přečetl? A změnilo se vůbc něco, kromě toho, že se změnil celý svět? Tentokrát Honza ve vedlejší roli, nebo naopak hlavní, každopádně na druhé straně mikrofonu, který svými otázkami obsadil novinář, PRista, folklorista a přísný editor s ostřížím zrakem Michael Lapčík, zvaný Miši.

  • Jak (ne)trénovat tým
    Díl 18 23 minut

    Jak (ne)trénovat tým

    s Vojtou Slámou, věčně rebelujícím šéfem Whiskey Baru, který neexistuje

    Jak se šéfuje někomu, kdo má zásadní problém s hierarchií? A jak se hledá klíč k asi nejsoudržnějšímu týmu v dějinách (brněnského) gastra? A co třeba rozdíl mezi rodinou a sportovním týmem, nebo situace, kdy tě vlastní přirozenost tlačí k tomu, abys byl “big boss”, ale ty to necheš? Vojta má na skladě hodně zajímavých věcí, a kromě čtyř bodů, na kterých jsme se shodli jako základních pro pevný a spokojený tým, probereme taky, co všechno může způsobit nevinná otázka ohledně jahodového Cappy nebo jaké je trénovat ženský tým amerického fotbalu. A ještě ke všemu se s Vámi podělíme o největší poučení, které Vojtovi poskytla moudrost jednoho afrického kmene. Bude to pestré, tak se pojďte ponořit!

  • Jak (ne)prosadit svoji vizi
    Díl 17 18 minut

    Jak (ne)prosadit svoji vizi

    s Mončou Slámovou, šéfkou cateringu Úplně Všude

    Proč je blbé mít jasnou vizi, jak má co dopadnout, a snažit se jí bezhlavě prosazovat? A jak vlastně přijmout svoje šéfovství, když nesnášíte slovo šéf? Monča Slámová má pod palcem cateringovku Lidí z Baru s názvem Úplně Všude a šéfování má o to složitější, že se její tým neustále mění. Ještě donedávna se snažila všechno za všechny vymyslet a nalajnovat, ale s tím je teď konec. Poslechněte si, jak se naučila dávat lidem při jejich práci prostor a nechat je vytvořit něco lepšího.